حالت توربو (Turbo Mode) چیست و چرا بعد از اتصال فعال نمی شود؟

توضیحات

توضیحات در مورد تکنولوژی توربو

پینگ هینت برای اتصال از بستر TCP استفاده می کند از جمله ویژگی های آن می توان به صفر کردن پکت لاس اشاره کرد. بستر دیگری معمولا که در بازی های رایانه ای به علت سرعت واکنش بالاتر مورد توجه قرار می گیرد،‌ بستر UDP می باشد. در تکنولوژی Turbo از بستر UDP برای تکمیل و تقویت بستر TCP پینگ هینت استفاده می شود. به عبارت دیگر پینگ هینت به طور همزمان هم از TCP و هم از UDP برای اتصال استفاده می کند.

تکنولوژی Turbo Mode با توجه به شرایط اینترنتی کاربر و بررسی پایداری اینترنتی کاربر، امکان فعال سازی خود را بررسی کرده و در صورت مهیا بودن شرایط، این تکنولوژی به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد. لازم به ذکر است که Turbo Mode، معمولا ۴۰ ثانیه بعد از اتصال فعال خواهد. در صورت غیر فعال بودن این گزینه، شرایط شبکه اینترنتی کاربر غیر فعال بودن آن تحمیل کرده است و به عبارت دیگر، غیر فعال بودن آن کارایی بهتری را به کاربر ارائه خواهد داد.

نکته بسیار مهم

  • در بعضی از بسترهای اینترنتی، ارسال بسته های UDP به علت محدودیت های اینترنتی ISP (شرکتی که از آن اینترنت می گیرین) به درستی انجام نمی شود. در واقع محدودیت هایی از سمت این شرکت برای ارسال این نوع از بسته در پورت های خاصی انجام گرفته است. در این صورت بعد از اتصال شاهد پکت لاس بسیار بالا یا حتی باز نشدن سایت ها خواهید شد. در این موارد بهتر است که تکنولوژی توربو را خاموش کنید تا فقط از بستر TCP برای اتصال استفاده شود.
Turbo Mode Technology