آموزش تنظیم IP در Xbox - حالت اول

۱

ورود به تنظیمات شبکه کنسول Xbox one/Xbox 360

کنسول را روشن کرده و با انتخاب گزینه Settings از روی کنسول، وارد تنظیمات کنسول شوید. سپس گزینه Network را انتخاب کنید. از طریق این گزینه بررسی کنید که اتصال فعلی بر روی «Wired» باشد. در صورتی که اتصال به صورت «Wireless» باشد گزینه «Disconnect Wireless» را بزنید و سپس تنظیمات را به گونه ای تغییر دهید که از اتصال کابل لن (Wired) استفاده کند.

Entering settings on Xbox one/Xbox 360 game console

۲

ورود به تنظیمات شبکه کابلی کنسول Xbox one/Xbox 360

گزینه Advanced Settings را انتخاب کنید.

Entering advanced settings on Xbox one/Xbox 360 game console

۳

ورود به تنظیمات IP کنسول Xbox One/Xbox 360

گزینه IP Settings را انتخاب کنید.

Entering IP settings on Xbox one/Xbox 360 game console

۴

انتخاب تنظیمات خودکار IP

گزینه Automatic را انتخاب کنید.

Choosing automatic ip settings

۱۱

تست کردن اینترنت کنسول

در صورتی که اتصال موفقیت آمیز باشد، عبارت Everything is good همانند تصویر ظاهر خواهد شد.

نکته بسیار مهم

  • NAT Type Moderate برای کسانی که می خواهند از سرویس های کاهش پینگ استفاده کنند و هم می خواهند که امنیت کنسول آن ها افزایش یابد، بهترین نوع NAT Type می باشد. با NAT Type Moderate شما می توانید تمامی بازی ها را اجرا کنید.
  • NAT Type Open فقط زمانی مورد نیاز می باشد که کابر قصد داشته باشد که سرور اصلی بازی شود و دیگر کاربران به سرور او متصل شوند. برای این کار IP کنسول باید به صورت Public در دست رس عموم قرار گیرد که می تواند مشکلات امنیتی ایجاد کند.

حال می توانید بازی های کنسول را اجرا کرده و از سرویس های کاهش پینگ استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که فاصله بین سیستم (Laptop یا PC) و مودم را به حداقل برسانید تا کیفیت اینترنت شما به حداکثر برسد. برای بررسی کیفیت اتصال لپ تاپ و مودم وایرلس می توانید به صفحه "بررسی اتصال بی سیم (Wireless) بین لپ تاپ و مودم ADSL" مراجعه فرمایید.

Testing internet connection in Xbox One/Xbox 360 game console